Nejlepší sportovec regionu 2011 – výsledky

Jednotlivci – dospělí

1. místo

Martin MICHEK, motokros (Orion Litomyšl – RS Petrol Team). 3. místo v mistrovství světa třídy MX3 (první medaile pro český motokros z MS po 35 letech), mezinárodní mistr ČR ve třídě MX3-Open, 2. místo v mezinárodním mistrovství ČR družstev s Orion Teamem.

2. místo

Lukáš KOLOUCH, travní lyžování (Slovan Moravská Třebová). Juniorský mistr světa v super-G, juniorský vicemistr světa v obřím slalomu, vítěz světového poháru juniorů, vítěz českého poháru juniorů, trojnásobný mistr České republiky, 7. místo v celkovém hodnocení světového poháru mužů, 3. místo v hodnocení slalomu SP mužů.

3. místo

Petr BARTOŠ, motokros (Orion Litomyšl – RS Petrol Team). Mistr Evropy ve třídě Open, mezinárodní vicemistr ČR ve třídě MX3-Open, 2. místo v mezinárodním mistrovství ČR družstev s Orion Teamem.

4. místo

Jiří SKŘIVAN, jezdectví (Stáj Manon Litomyšl). Vítěz finále Skokového poháru České pojišťovny 2011, nejprestižnějšího českého seriálu v parkurovém sportu.

5. místo

Jakub PAULÍČEK, požární sport (SDH Široký Důl). Mistr ČR v běhu na 100 metrů s překážkami, mistr ČR ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže, mistr ČR ve štafetě na 4 x 100 metrů, vicemistr ČR v požárním útoku, akademický mistr ČR v běhu na 100 metrů s překážkami, člen vítězného družstva SDH Široký Důl na mistrovství ČR, člen širšího výběru reprezentace pro hasičskou olympiádu 2013 ve Francii.

 

Jednotlivci – dorost

1. místo

Tereza VYTLAČILOVÁ, atletika (Atletika Polička). Mistryně ČR dorostu v sedmiboji, mistryně ČR dorostu v hodu oštěpem, 3. místo na MČR do 22 let v hodu oštěpem, 3. místo na MČR dorostu na 1500 metrů, 3. místo na MČR v halovém pětiboji, 14. místo v sedmiboji na mistrovství světa do 17 let ve francouzském Lille, mnohonásobná krajská přebornice.

2. místo

Tomáš KABRHEL, duatlon a triatlon (DTC Litomyšl). Mistr ČR v duatlonu juniorů, vicemistr ČR v triatlonu juniorů, 3. místo v závodu Evropského poháru juniorů v Bulharsku, účastník mistrovství Evropy ve Španělsku a mistrovství světa v Číně, pro rok 2012 díky svým výborným výkonům získal angažmá v německé bundeslize.

3. místo

Vojtěch VALENA, skate slalom (Sk8 Slalom Polička). Vítěz halového mistrovství Evropy v Brně, mistr České republiky ve skate slalomu.

4. místo

Veronika JANDOVÁ, karate (Jiskra Litomyšl). Mistryně České republiky v kumite dorostenek ve váze nad 59 kg, členka vítězného družstva juniorek v české lize družstev, nominace na mistrovství Evropy kadetů a juniorů.

5. místo

Stanislav PAULÍČEK, požární sport (SDH Široký Důl). Člen vítězného družstva na mistrovství ČR dorostu, mistr ČR dorostu ve štafetě na 4 x 100 metrů s překážkami, vicemistr ČR dorostu v požárním útoku, člen širšího výběru reprezentace pro hasičskou olympiádu 2013 ve Francii.

 

Jednotlivci – žáci

1. místo

Ondřej ŠVANDA, šachy (TJ Štefanydes Polička). Šachový mistr České republiky v soutěži dětí do 8 let, krajský přeborník v soutěži dětí do 8 let.

2. místo

Václav MAČÁT, travní lyžování (Slovan Moravská Třebová). Mistr ČR v super-G, dvakrát stříbrný na mistrovství ČR, 2. místo v celkové klasifikaci českého poháru.

3. místo

Petr MATOUŠ, skate slalom (Sk8 Slalom Polička). Vítěz halového mistrovství Evropy v Brně, mistr České republiky ve skate slalomu, vítěz českého poháru.

4. místo

Milan LE VIET, atletika (Atletika Polička). 2. místo ve štafetě na 3 x 300 metrů na Olympiádě dětí a mládeže, 3. místo ve štafetě na 4 x 60 metrů na ODM, medailová umístění na krajských přeborech ve skoku dalekém, v běhu na 60 a 150 metrů.

5. místo

Filip ČÍŽEK, fotbal (TJ Svitavy). Kapitán družstva žáků U15, který dovedl svůj tým ke třetímu místu po podzimní části české ligy.

 

Kolektivy – dospělí

Basketbal Tuři Svitavy (basketbal muži). Účastníci Mattoni Národní basketbalové ligy, 11. místo v konečné tabulce sezony 2010/2011, v rozehrané sezoně 2011/2012 se pohybují na příčkách zaručujících účast v předkole play off.

Jiskra Litomyšl
(atletika muži). Jako nováček 1. ligy družstev obsadil tým ve premiérové sezoně 5. místo a zajistil si tak prvoligovou příslušnost pro další rok.

VPS Novabrik Polička
(sálový fotbal muži). Vítězné družstvo českého poháru v sezoně 2010/2011, 3. místo v konečném pořadí celostátní ligy 2010/2011.

 

Kolektivy – dorost

Štefanydes Polička (šachy dorost). Vítězství v 1. lize mladšího dorostu skupině Sever v sezoně 2010/2011 a postup do české extraligy dorostu.

Slovan Moravská Třebová (volejbal kadetky). Účastnice 1. ligy, 6. místo v konečném pořadí soutěžního ročníku 2010/2011, v rozehrané soutěži v sezoně 2011/2012 páté místo.

FBK Svitavy (florbal dorost). 3. místo v konečném pořadí 2. ligy divize IV v sezoně 2010/2011 a postup do 1. ligy divize III, v níž jsou průběžně na 4. místě.

 

Kolektivy – žáci

SK Kometa Polička (hokejbal mladší žáci). Mistři České republiky v sezoně 2010/2011 po vítězství na finálovém turnaji, vítězové regionální skupiny východních Čech.

TJ Svitavy
(volejbal starší žáci). V sezoně 2010/2011 5. místo na mistrovství ČR, 9. místo v konečném pořadí českého poháru, přeborníci Pardubického kraje, v sezoně 2011/2012 jim po dvou turnajích českého poháru patří druhé místo.

TJ Svitavy (sportovní gymnastika žákyně). 3. místo na republikové soutěži v disciplíně teamgym, 1 x 2. místo a 2 x 3. místo na pohárových soutěžích teamgym.

 

Trenér

Petr KOVÁŘ, motokros (Orion Litomyšl – RS Petrol Team). Manažer a motokrosový trenér dovedl svoje svěřence z Orion Teamu Martina Michka a Petra Bartoše v roce 2011 k medailových úspěchům v rámci mistrovství světa a Evropy, v mezinárodním mistrovství ČR jednotlivců a v mezinárodním mistrovství ČR družstev.

Daniel MAČÁT, travní lyžování
(Slovan Moravská Třebová). Trenér oddílu travního lyžování v Moravské Třebové, šéftrenér reprezentace ČR juniorů, mužů a žen. České travní lyžaře již dovedl k 16 titulům mistrů světa, ke 39 zlatých medailím z juniorského MS a pěti vítězstvím ve světovém poháru družstev. Trenér juniorského mistra světa Lukáše Koloucha.

Tomáš PĚTIVLAS, basketbal (Tuři Svitavy). Trenér basketbalistů Svitav v Mattoni NBL, pod jehož vedením tým zaznamenal v roce 2011 výrazný výkonnostní vzestup a do roku 2012 vstoupil jako osmý tým v tabulce nejvyšší soutěže.

 

Veterán

Jiří BOŠTÍK, cyklistika (Cyklo Stratílek Litomyšl). V kategorii Masters trojnásobný mistr ČR, 2 x 3. místo mistrovství ČR, 7. a 8. místo na mistrovství Evropy, vítěz extraligy Masters.

Miloš MAYER, cyklistika (SK Prima Polička). Vítěz českého poháru v cyklokrosu Masters 2010/2011 v kategorii M50, vicemistr ČR Masters M50, 22. místo na mistrovství světa.

Vladimír NOVOTNÝ, atletika (Jiskra Litomyšl). Trojnásobný vítěz Evropských veteránských her (European Masters Games) v disku, kladivu a vrhačském pětiboji.

 

Krajánek

Lukáš KOTAS, basketbal (BK JIP Pardubice). Odchovanec svitavského basketbalu, český reprezentant, prošel pardubickými extraligovými mládežnickými týmy, s nimiž získal několik mistrovských titulů, v Mattoni NBL působil v dresu USK Praha a od sezony 2011/2012 hraje v BK JIP Pardubice, a to v české nejvyšší soutěži i v evropském poháru Euro Challenge.

 

Mimořádný sportovní výkon

Michal CHMEL a Petr CHMEL, hokejbal (SK Kometa Polička a HBC Hradec Králové). Odchovanci poličského hokejbalu, členové reprezentačního družstva České republiky, mistři světa v hokejbale ze šampionátu v Bratislavě 2011.

 

Handicapovaný sportovec

Jan MATYAS, fotbal a florbal (SK DNZ Bystré). Brankář florbalového a fotbalového oddílu, 4. místo na národním turnaji Speciální olympiády ve Zlíně, vyhlášen nejlepším brankářem na V. ročníku mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané Zlínský pohár 2011.

 

Zvláštní cena RSS Svitavy

Sbor dobrovolných hasičů Široký Důl (požární sport). Celkový mistr České republiky v požárním sportu v kategorii dobrovolných hasičů ze šampionátu v Ostravě 2011, vítěz krajského i okresního kola v požárním sportu.

Zpět